10 startupów które mogą zmienić świat
Startup

10 startupów które mogą zmienić świat

Startupy – do niedawna mało kto o nich słyszał, dziś przynoszą wysokie zyski, a ich działalność staje się coraz bardziej innowacyjna. Corocznie powstaje ich wiele, a ciekawych pomysłów nie brakuje. Niektóre z nich naprawdę mają potencjał, aby zmieniać świat.

10 startupów które mogą zmienić świat

Oto lista dziesięciu startupów, które zdaniem redakcji mogą przynieść nam w najbliższej przyszłości znaczne zmiany. Zapewne niektóre z nich są wam już znane, niektóre są na etapie rozwoju, a o niektórych mamy nadzieję wkrótce usłyszy cały świat.

ThinAir Water

Brak dostępu do czystej, bezpiecznej wody pitnej nadal jest istotnym problemem współczesnego świata. Rozwiązaniem może okazać się brytyjski startup, który opracował technologię pozwalającą na odzyskiwanie wody z atmosfery Ziemi, a także uzdatnianie jej do spożycia. Jest to proste i stosunkowo tanie, co może stać się zbawieniem w miejscach, gdzie wody wciąż brakuje.

https://www.thinairwater.com/

 

Magnetiq Eye

W czasach nowoczesnej, szybko rozwijającej się medycyny, operacje endoskopowe stają się już właściwie standardem. Ten mało inwazyjny sposób operowania znajduje zastosowanie w przypadku wielu zabiegów. Magnetiq eye to inteligentne, zaawansowane technologicznie urządzenie, które wspomaga pracę chirurgów, zwiększa skuteczność zabiegów i obniża ryzyko popełnienia błędów. Pozwala na skrócenie czasu trwania operacji, a także na duże oszczędności finansowe. Magnetiq Eye jest niezwykle przydatny podczas wykrywania polipów w trakcie kolonoskopii – analizując widoczny obraz sprawia, że ryzyko przeoczenia niebezpiecznej zmiany znacznie maleje.

https://www.magentiq.com/

 

Afforest4future

To austriacki startup, którego celem jest zazielenianie pustyń. Co dobrego może przynieść taka działalność? Przede wszystkim, stworzy nowe tereny, na których będą mogli zamieszkiwać ludzie, co jest rozwiązaniem problemów z przeludnieniem. Zapewnia zrównoważone rozwiązania, oszczędzanie wody, a także troskę o czyste powietrze na naszej planecie.

https://afforest4future.com/

 

SOLACE

W Europie wiele rodzin nadal żyje poniżej tzw “progu biedy”. Często spowodowane jest to kosztami utrzymania domu lub mieszkania – jeśli duża część pieniędzy jest właśnie na ten cel przeznaczana, bardzo trudno jest wyrwać się z pułapki biedy. Firma SOLACE stworzyła pierwszy dom jednorodzinny, który produkuje więcej energii, niż zużywa. Drewniany dom jest łatwy do wyprodukowania, a jego koszt zwraca się w perspektywie czasu – nie tylko znacznie ograniczone zostają wydatki związane z utrzymywaniem gospodarstwa domowego, ale również możliwe staje się odsprzedawanie nadmiaru energii do sieci.

http://solace.house/

 

PillPack

Uzależnienie od leków jest poważnym problemem, który pozostaje nierozwiązany od wielu lat. PillPack jest innowacyjnym pomysłem, który może pomóc uzależnionym uporać się ze swoją słabością. Rozwiązanie jest proste, jednak ma bardzo duży potencjał – ma polegać na tym, że leki wysyłane są do pacjentów w pojedynczych, precyzyjnie odmierzonych dawkach. Osoby, które chcą kontrolować uzależnienie, mogą zdecydować się za zamówienie codziennie wysyłanej, pojedynczej porcji leków. Usuwa to możliwość nadużywania preparatu, jaka występuje przy kupowaniu całego opakowania środka naraz.

https://www.pillpack.com/

 

Digit

Każdy z nas chciałby dobrze radzić sobie z oszczędzaniem pieniędzy – wiemy, że jest to ważne i warto to robić. W praktyce jednak często się to nie udaje – nie wiemy, jak zaplanować wydatki, aby móc regularnie odkładać określoną sumę. Startup Digit przygotował aplikację, która łączy się z kontem bankowym, analizuje nasze wydatki i automatycznie odkłada określoną ilość pieniędzy. Nie są one oczywiście niedostępne – w każdej chwil możemy z nich skorzystać. Nie musimy jednak zupełnie myśleć o oszczędzaniu – prosta aplikacja robi to za nas!

https://digit.co/

 

Plantalux

Rodzinne przedsiębiorstwo Plantalux stworzyło lampę wyposażoną w nowoczesne diody LED COB, która dzięki idealnemu dobraniu spektrum światła pozwala na trzykrotne obniżenie kosztów produkcji roślin w szklarniach. Żywność można dzięki temu produkować zarówno taniej, jak i bardziej ekologicznie. Trwają prace również nad systemem, który analizując dane, będzie zapewniał znacznie większą kontrolę nad optymalnymi warunkami dla wzrostu roślin.

http://plantalux.pl/

 

Momentum Machines

Automatyzacja w branży restauracji wchodzi na coraz wyższy poziom. Można byłoby domyślać się, że kolejnym etapem będzie stworzenie kucharzy-robotów – tak właśnie się stało! Startup Monumentum Machines ma na celu stworzenie restauracji, w których posiłki są przygotowywane w sposób całkowicie zautomatyzowany. Jeśli to rozwiązanie stanie się powszechne – można domyślać się, jak bardzo wpłynie to na rynek usług gastronomicznych.

 

AI Buster

rozpoczęcie nowej pracy to trudne i na ogół stresujące zadanie. Chatbot Al Buster powstał właśnie po to, aby wspierać nowo zatrudnione osoby – pomaga im wdrożyć się w pracę, poznać działanie firmy, zaplanować swój kalendarz lub zaznajomić się ze swoimi obowiązkami. Komunikator umożliwia również kontakt pracownika z pracodawcą. Zmniejsza to wydatki oraz czas, niezbędne dla wyszkolenia nowego pracownika.

 

Biolumo

Młoda, polska firma z branży tech-med stworzyła rozwiązanie, które może znacznie ułatwić lekarzom dobieranie odpowiedniej terapii antybiotykowej. Narzędzia, które umożliwiają precyzyjne dopasowanie antybiotyków, są dziś drogie i dostępne tylko w nielicznych miejscach. Biolumo stworzyło urządzenie o wielkości przeciętnej drukarki, które precyzyjnie dobiera niezbędne antybiotyki.

https://www.biolumo.eu/

 

Czy warto budować startup ratujący świat?

Bardzo często dzieje się tak, że tego typu projekty tak samo jak spektakularnie powstają tak samo kończą. Pozostają zapomniane. Lecz każda zrealizowany projekt niesie ze sobą swoją historię, która może być pomocna do budowania jeszcze lepszych i ciekawszych rozwiązań. Dlatego naszym zdaniem warto próbować, a zwłaszcza wtedy gdy ma się dobre zaplecze i głębokie doświadczenia zdobyte w danej branży.

Jeżeli uważasz, że masz ciekawy pomysł na to jak zrewolucjonizować świat – przyjdź do SynergyLab Software House. Pomożemy Ci ten pomysł ułożyć od strony technicznej i biznesowej, a co najważniejsze – bardzo chętnie dołożymy swoją cegiełkę do tego by mieć swój własny wkład.

Szymon Kapturkiewicz

CEO / Founder

Od kilku lat prowadzę Software House, którego obszarem działań są technologie mobilne i webowe. W SynergyLab zajmuję się głównie analizą biznesową i nawiązywaniem relacji z Klientami. Każdą wolną chwilę poświęcam na rozwijanie kompetencji związanych metodyką LEAN.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak pracujemy i w czym możemy Ci pomóc, zostaw do siebie adres mailowy i/lub numer telefonu. Nasz reprezentant skontaktuje się z Tobą w ciagu 24 godzin.

Wyznacz dogodny dla Ciebie termin kontaktu:Wyceń swój projekt

Porozmawiajmy o twoim projekcie - uzupełnij formularz a odezwiemy w ciągu 24h.

Nie możemy się doczekać pracy nad nim!

Wypełnij formularz

Budżet

Typ projektu

Czas projektu

Opisz projekt w kilku słowach
Administratorem Twoich danych osobowych jest InterSynergy. Pozostawione dane będą wykorzystywane w celach marketingowych do przedstawiania Ci informacji na temat produktów i usług. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapoznaj się z polityką prywatności.